Tarihçe

fatih abadi inlpta wyatt woodsmall

   Uluslararası NLP eğitmenleri birliği INLPTA 1993 de Wyatt Woodsmall (ABD ) Arvin Oka (AVUSTRALYA) ve Bert Feustel (Almanya) adlı kişilerce dünyadaki gelişen NLP eğitimi talebine karşılık  akreditasyon standartlarına dayalı sürekli kalitenin sağlandığı profesyonelce yönetilen ve etik NLP yaklaşımlarının uygulandığı bir kurum olması amacıyla kurulmuştur.Türkiye sorumluğunu Fatih Abadi yapmaktadır.

 

   INLPTA kalite standartları, profesyonel calışma çerçevesi ve ahlak kurallarına bağlı ve akredite NLP eğitimi sunarak çalışmalarını , profesyonel faaliyetlerini yürüten NLP eğitimcisi ve master eğitmenlerinden oluşan uluslararası  kurumsal bir organizasyondur.

 

   INLPTA; elliden fazla ülke ve beş kıtada kaliteli eğitimlerini INLPTA çerçevesinde gerçekleştiren ve halen daha çok ülkeye yayılmakta ve gelişmekte olan bir organizasyondur.

 

   INLPTA nın oluşmasındaki coşku ve olumlu tepki NLP eğitim topluluğunun şu farkındalığından ileri gelmektedir, NLP bireylerin, grupların, toplulukların, toplumun, ulusun, dünyanın ve insanlığın evriminde önemli bir yere sahip olabilir.

 

   NLP teknolojisinin aslı nötr iken , NLP evrim veya geri dönüş amaçlarının ikisine birden hizmet edebilir. Bundan dolayı NLP mutlaka ekolojinin ve varlığın yüksek hayrına olacak  şekilde ve çerçevede öğretilmeli ve öğrenilmelidir.

 

   NLP nin kendini bir alan olarak geliştirebilmesi için  NLP eğitmenlerinin kendini denetleyebilen ekoloji ve meta hassasiyetlerine sahip olabilen, etik kurallar çerçevesinde kalmayı başaran kişilerden olması gereklidir.

 

   INLPTA nın amacı bu kendini denetleme gayesine hizmet etmektir. INLPTA bir polis tarzı yapı değil, fakat bir kurum ve dernektir.

 

   INLPTA, NLP nin insanlığa sunacağı, çok şeyler olduğuna inanan ve kişilerin bağlarını egolarını ve NLP nin gelişimini engelleyen güç politikalarını da aşabilecek bir saha olduğuna inanan eğitmenlerin örgütüdür.